Restrukturálási szakértő

Budapest

Információk a jelentkezéshez

A Széchenyi Alapok Zrt. kockázati tőkeprogramjai révén a hazai növekedő kis- és középvállalkozások teljes köre számára biztosít tőkét termékfejlesztésük, piaci bővülésük valamint exporttevékenységük finanszírozásához.

Részletes leírás

Főbb feladatok:

  • A portfolióban lévő befektetések teljeskörű vagyonkezelési és monitoring feladatainak ellátása
  • Éves és időközi beszámolók, adatszolgáltatások elemzése, értékelése, kimutatások készítése;
  • Befektetések minősítése;
  • A társaságok éves zárásával, beszámoló elfogadásával összefüggő feladatok ellátása;
  • A portfólió társaságok vagyonkezelésével összefüggő döntéselőkészítő előterjesztések elkészítése és testületek előtt történő képviselete;
  • A portfólió társaságok ülésein (FB, IG, taggyűlés/közgyűlés) tulajdonosi képviselet ellátása, döntéselőkészítő anyagok elkészítése;
  • Közreműködés a vagyonkezelt társaságok átstrukturálásában, működésének racionalizálásában;
  • Befektetési exitek előkészítése és végrehajtása;
  • Követeléskezelési feladatok ellátása.

Az álláshoz tartozó elvárások:

  • Főiskolai vagy egyetemi közgazdász végzettség (vállalati pénzügyek szakirány előny);
  • Több éves portfóliókezelési, banki kockázatkezelési, követeléskezelési és/vagy finanszírozási gyakorlat, illetve nemzetközi tanácsadó cég alkalmazottjaként végzett üzleti tanácsadás, adótanácsadás esetleg cég pénzügyi vezetése terén szerzett tapasztalat;
  • Felhasználói szintű MS Office ismeretek;
  • Strukturált, rendszerszemléletű gondolkodás;
  • Otthonosan mozog a jogszabályok és a számok világában.

Előnyök

  • Strukturálási (workout/pre-workout) területen, kockázati tőkebefektető cégnél szerzett tapasztalat;
  • Végelszámolásban / felszámolásban szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk

  • Biztos munkahely;
  • Karrierlehetőség Magyarország egyik vezető kockázati tőkealapkezelőjénél;
  • Versenyképes bérezés és egyéb béren kívüli juttatás;
  • Fejlődési és szakmai képzési lehetőségek;
  • Támogató, barátságos cégkultúra, jó hangulatú csapat;
  • Home Office lehetősége.

Munkavégzés helye:

1072 Budapest, Rákóczi út 42.

Amennyiben érdekes lehet a pozíció kérlek keress bennünket a Linkedin-en, vagy a csintalan.zsolt@szta.hu e-mail címen.