Két hónapja 14 csapattal startolt el a Duna Régióra kiterjedő ACCELERATOR program hazai pilotja a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. szakmai vezetésével. A csapatok június 8-án, a mentorprogram első körének záró rendezvényén Székesfehérváron a négytagú zsűri, a mentorok és egymás előtt is bemutatták, hogy az elmúlt két hónapban hogyan léptek előre a megvalósításban vagy annak tervezésében. Mutatjuk a projekteket!
A cél a két hónap folyamán az volt, hogy a résztvevők elsajátítsanak minden olyan ismeretet és képességet, ami szükséges lehet a projektjük elindításához, piacra viteléhez vagy éppen a befektetők megkereséséhez. A csapatok különböző érettségi fázisban indultak el, a program végeztével a rendelkezésükre áll egy a mentorok és külsős szakemberek közreműködésével kialakított üzleti koncepció, valamint egy hat hónapos részletes akcióterv is. A program indulásáról korábban beszámoltunk a blogon, most pedig nézzük a 14 résztvevő csapatot és projektjeiket!
- New Industry 4.0: Automatizált gyártósorok tervezésével és telepítésével foglalkozik a vállalkozás.
- Malk Lab’s Pointer: Mesterséges intelligencia a legújabb számítógépes látó algoritmusokkal, mint karakterfelismerés, kézírás-felismerés, dokumentumosztályozás, szövegfelismerés. Az első projekt egy olyan szoftver létrehozása volt, ami minden emberi közbeavatkozás nélkül képes rendszerezni és feldolgozni a számlákat.
- Terra Air: precíziós drón vezérlés és hozzá kapcsolódó szórófej fejlesztése, elsősorban a favédelemre fókuszálva.
- Streamway Electric Tuning Company: Benzinhajtású járművek elektromossá alakítása a csapat projektje, amelynek a célja, hogy kialakítsák a legmegfizethetőbb elektromos megoldást a már meglévő alkatrészek felhasználásával és átalakításával.
- Solar Smart Park (S-Park): Napenergiával működő intelligens elektromosautó-töltő, amely WiFi-hotspotként is funkcionál, lehet rajta mobiltelefont tölteni, és reklámfelületet is biztosít.
- Viaplant: Széleskörűen felhasználható szabadalmaztatott UV- és fagyálló kompozit anyag, amelyet olyan növényi részekből, levelekből és virágzatokból állítottak elő, amelyeknek a megújulási ideje 1 év vagy annál is kevesebb.
Viaplant (forrás: Lépték-Terv Tájépítész Iroda)
- Drone based precision agriculture: Drónok és egy erre a célra készített szoftver segítségével lehetővé teszi a műtrágya, gombaölő szer és növényvédő szer pontos mennyiségének kiszámítását és igények szerinti felhasználását, csökkentve ezáltal a költségeket, valamint a felhasznált anyagok negatív környezeti hatását.
- Tick-Nix: A kullancsok elleni széleskörű védekezést biztosítja a vállalkozás terméke, a kullancsölő gomba, amely segít megelőzni az általuk terjesztett betegségeket, fertőzéseket.
- Suhanó: A Suhanó egy elektromos robogó megosztó platform kialakításán dolgozik, ahol a robogók GPS nyomkövetővel és eltávolítható akkumulátorokkal vannak felszerelve. A töltés így egyszerűen és költséghatékonyan megoldható.
- Ribizly.com: Közösségi média platform, ahol a felhasználók megoszthatják a kiválasztott ismerősökkel, barátokkal ajándékkívánságaikat, a platform partnerei pedig kiszolgálják az igényeket.
- FLOW by Allegro Audio: Egy hangeszközök forgalmazásával foglalkozó cég saját márkás erősítőinek piacra lépése.
- iRisk Profile: A vállalati kockázatfinanszírozásban kínál olyan megoldásokat, amelyek a teljes folyamatot egyszerűsíthetik.
- The Cloudless Community: Az infokommunikációs és az üzleti szektorban lévő nők segítése a cél, találkozók, workshopok, tréningek szervezésével.
- DanceRehabilitation: Mozgássérült gyermekek és felnőttek számára, akár a saját otthonukban is elérhető fejlesztő táncprogramot biztosítana a vállalkozás.
[post_newsletter title=”Iratkozzon fel hírlevelünkre!”][/post_newsletter]
Mind a 14 csapat sikeresen teljesítette a teljes programot, így az első kör záró rendezvényén, június 8-án minden csapatnak lehetősége nyílt egy üzletemberektől és befektetőkből álló szakmai zsűri előtt bemutatni projektjét.
A résztvevők számára a folyamat értékét az adja, hogy a folyamatos szakmai előadások mellett végig mellettük állt egy-egy mentor, aki a csapat érettségi fázisához igazodva segített a következő lépés végrehajtásában. A szakmai zsűri a visszajelzések mellett értékelte a csapatok teljesítményét, döntésük alapján pedig az első helyezett a Viaplant csapata lett, megelőzve a Solar Smart Park és a MaIk Lab’s projekeket. Ezúton is gratulálunk nekik!